- A silver dial Emporio Armani Ladies watch.
- The dial features rose gold hands and bright Crystal hour markers.
- Rose gold PVD stainless-steel case watch.
- Nude leather strap finished with a buckle clasp to ensure security on the wrist.
- 2-year manufacturer warranty, extended to 3 years through the Extended Warranty offer.
| Warranty | 2 Years + Additional 1 Year |
| Usually For | Ladies |
| Water Resistancy | 30 Metres |
| Dial Colour | Silver |
| Glass | Mineral |
| Case Colour | Rose Gold |
| Case Width | 32mm |
| Case Thickness | 6mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back | Solid |
| Case Material | Rose Gold PVD Stainless-steel |
| Band Colour | Nude |
| Band Material | Leather |
| Band Width | 14mm |
| Movement | Quartz |
| Crown | Pull/Push |
| Bezel | Fixed |
| Clasp Type | Buckle |
No reviews yet
Write a Review
+44 2476 018 031
WhatsApp

Sign-up to our newsletter


