- A white crystal pave dial Emporio Armani Ladies watch.
- The dial features two rose gold hands.
- Rose gold plated stainless-steel case watch.
- Two-tone rose gold plated stainless-steel bracelet finished with a deployment clasp to ensure security on the wrist.
- 2-year manufacturer warranty, extended to 3 years through the Extended Warranty offer.
| Warranty | 2 Years + Additional 1 Year |
| Edition | Retro |
| Usually For | Ladies |
| Water Resistancy | 30 Metres |
| Dial Colour | White |
| Glass | Mineral |
| Case Width | 32mm |
| Case Thickness | 8mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back | Solid |
| Case Material | Rose Gold Plated Stainless-steel |
| Band Colour | Two Tone |
| Band Material | Rose Gold Plated Stainless-steel |
| Band Width | 14mm |
| Band Type | Bracelet |
| Bezel | Fixed |
| Crown | Pull/Push |
| Movement | Quartz |
| Clasp Type | Deployment Clasp |
No reviews yet
Write a Review
+44 2476 018 031
WhatsApp

Sign-up to our newsletter


