- A rose gold sunray dial Michael Kors Ladies watch.
- The dial features three rose gold hands.
- Rose gold PVD stainless-steel case watch.
- Rose gold PVD stainless-steel bangle finished with a fold over clasp to ensure security on the wrist.
- 2-year manufacturer warranty, extended to 3 years through the Extended Warranty offer.
| Warranty | 2 Years + Additional 1 Year |
| Edition | Jaryn |
| Usually For | Ladies |
| Water Resistancy | 50 Metres |
| Dial Colour | Rose Gold |
| Glass | Mineral |
| Case Colour | Rose Gold |
| Case Width | 36mm |
| Case Thickness | 8mm |
| Case Shape | Round |
| Case Material | Rose Gold PVD Stainless-steel |
| Case Back | Solid |
| Band Colour | Rose Gold |
| Band Material | Rose Gold PVD Stainless-steel |
| Band Width | 8mm |
| Movement | Quartz |
| Crown | Pull/Push |
| Bezel | Fixed |
| Clasp Type | Fold Over Clasp |
No reviews yet
Write a Review
+44 2476 018 031
WhatsApp
Sign-up to our newsletter


