- A rose gold sunray dial Michael Kors Ladies watch.
- Glittering stones around the edge of the dial.
- Heart shaped second subdial studded with pave Crystals at the 6 o'clock position.
- Rose gold stainless-steel case watch.
- Rose gold stainless-steel bracelet finished with a deployment clasp to ensure security on the wrist.
- Bracelet with dazzling stones and a pretty heart symbol.
- 2-year manufacturer warranty, extended to 3 years through the Extended Warranty offer.
| Warranty | 2 Years + Additional 1 Year |
| Edition | Portia |
| Usually For | Ladies |
| Water Resistancy | 50 Metres |
| Dial Colour | Rose Gold |
| Glass | Mineral |
| Case Colour | Rose Gold |
| Case Width | 36.5mm |
| Case Thickness | 8mm |
| Case Shape | Round |
| Case Material | Stainless-steel |
| Band Colour | Rose Gold |
| Band Material | Stainless-steel |
| Band Width | 20mm |
| Band Type | Bracelet |
| Bezel | Fixed |
| Bezel Material | Stainless-steel |
| Movement | Quartz |
| Clasp Type | Deployment Clasp |
No reviews yet
Write a Review
+44 2476 018 031
WhatsApp
Sign-up to our newsletter


