- A white sunray dial Michael Kors Ladies watch.
- The dial features rose gold hands and stick indexes.
- This watch comes with sparkling Crystals adjoined to the bezel to give it an extra look of elegance.
- Rose gold PVD stainless-steel case watch.
- Blue leather strap finished with a buckle clasp to ensure security on the wrist.
- 2-year manufacturer warranty, extended to 3 years through the Extended Warranty offer.
| Warranty | 2 Years + Additional 1 Year |
| Edition | Pyper |
| Usually For | Ladies |
| Water Resistancy | 50 Metres |
| Dial Colour | White |
| Glass | Mineral |
| Case Colour | Rose Gold |
| Case Width | 32mm |
| Case Thickness | 7mm |
| Case Shape | Round |
| Case Material | Rose Gold PVD Stainless-steel |
| Case Back | Solid |
| Band Colour | Blue |
| Band Material | Leather |
| Band Width | 14mm |
| Movement | Quartz |
| Crown | Pull/Push |
| Bezel | Fixed |
| Clasp Type | Buckle |
No reviews yet
Write a Review
+44 2476 018 031
WhatsApp
Sign-up to our newsletter


