- A silver dial Paul Smith Men's watch.
- The dial features three hands and multicoloured indexes.
- Rose gold PVD stainless-steel case watch.
- Brown leather strap detailed with brown stitching and finished with a buckle clasp to ensure security on the wrist.
- 2-year manufacturer warranty, extended to 3 years through the Extended Warranty offer.
| Warranty | 2 Years + Additional 1 Year |
| Edition | MA |
| Usually For | Men |
| Water Resistancy | 50 Metres |
| Dial Colour | Silver |
| Glass | Mineral |
| Case Colour | Rose Gold |
| Case Width | 41mm |
| Case Thickness | 7.5mm |
| Case Shape | Round |
| Case Material | Rose Gold PVD Stainless-steel |
| Case Back | Solid |
| Band Colour | Brown |
| Band Material | Leather |
| Band Width | 20mm |
| Clasp Type | Buckle |
| Bezel | Fixed |
| Movement | Quartz |
No reviews yet
Write a Review
+44 2476 018 031
WhatsApp
Sign-up to our newsletter


